Naudinga

Svetainės „Paženklink augintinį“ rėmėjas „Royal Canin“ pataria:

Šunų mityba kiekvienu gyvenimo periodu

STA-CHNW-ILLUSTR-Images-Images-Packaging+Emblematic+pet+pictures-000003Augančių šuniukių maitinimas

Per pirmas aštuonias savaites šuniukų poreikiai paprastai yra užtikrinami maitinančios mamos. Vėliau šuniukas turi pradėti gauti suaugusio šuns maisto. Pusės metų šuo jau turi galutinai pereiti prie reguliarios mitybos du kartus per dieną.

 

Suaugusių šunų mityba

Šiuo gyvenimo periodu, kai gyvūno svoris nusistovėjęs, reikia užtikrinti subalansuotą šuns mitybą, kuri palaikytų tinkamą formą. Gerą šuns formą rodo:

–  Proprocingas kūno sudėjimas;

–  Matomas liemuo;

–  Lengvai apčiuopiami šonkauliai, padengti plonu riebaliniu sluoksniu.

Matinant subalansuotu suaugusių šunų maistu, šuniui nereikalingi papildomi vitaminai, mineralai ar mėsa.

 

Šunų mityba vyresniame amžiuje

Šuo laikomas vyresnio amžiaus, kai pasiekia paskutinius tikėtinus 25 proc. savo gyvenimo:

–  Mažų veislių – perkopę 12 metų.

–  Vidutinio dydžio veislių – perkopę 10 metų.

–  Didelių veislių – perkopę 9 metus.

–  Milžinų veislių – perkopę 7 metus.

Vyresnio amžiaus šunims reikia maisto, kuris suteiktų daugiau energijos, tačiau nepriaugintų papildomo svorio. Taip pat, būtina skatinti šuns judėjimą. Specialus vyresnio amžiaus šunų mitybai skirtas maistas paprastai turi papildomų reikalingų elementų.

 

Šuniuko mityba

Prieš išrinkdami savo augintiniui tinkamą mitybą būdą, būtinai turite žinoti, kad šunys turi specifinių poreikių, jų organizmai visiškai skiriasi nuo žmonių, tad tai, kas manote, jog tinka Jums, nebūtinai tinka šuniui. Gyvūnų mitybos specialistai išskiria šiuos pagrindinius skirtumus:

–  Žmogus turi 9000 skonio receptorių, o šuo 1700.
–  Žmogaus skrandžio PH yra 2-4 balai, šuns skrandžio PH yra 1-2 balai.
–  Šunų virškinamasis traktas yra net kelis kart trumpesnis už žmogaus.
–  Taip pat skiriasi žmogaus bei šunų mitybos poreikiai (jiems reikia visai kitokio kiekio kalorijų, baltymų, angliavandenių bei kitų medžiagų).

 

Augintinių mitybos mitai

1  Ėdalo sudėtyje turi būti kuo daugiau šviežios mėsos

Turbūt pastebėjote, kad ant sauso ėdalo pakuočių dažnai akcentuojamos sudedamosios dalys (mėsa, ryžiai ir kt.), tačiau turėtumėte kreipti dėmesį ne į sudedamąsias dalis, o į maistines medžiagas (baltymai, riebalai ir kt.).

 

2  Ėdalo sudėtyje esantys grūdai reiškia, kad maistas yra nekokybiškas
Tai ne tiesa – baltymai gaunami iš kviečių glitimo yra maksimaliai gerai įsisavinami ir labai naudingi augintinio organizmui.

 

3  „RAW“ ir „BARF“ yra geriausias mitybos būdas

Pasirinkę šį mitybos būdą žmonės, augintinius maitina vien žalia mėsa. Jie teigia, kad augintiniai kilę iš laukinių gyvūnų, kurie mito tik mėsa. Tačiau bėgant laikui augintiniai pasikeitė, nebeturi tiek daug bendro su protėviais.

 

4  Šunims ir katėms tinka ir patinka maistas nuo stalo

Šis mitybos būdas nėra tinkamas, mat kaskart rizikuojate, kad gyvūnas viduriuos, vems, bus vangus.


5  
Namuose specialiai pagamintas ėdalas yra geriausia mityba
Toks maistas greitai genda, yra ilgai gaminamas, jame neabejotinai trūksta amino rūgščių, vitaminų.

 

6  Aš žinau, ko reikia mano augintiniui, nes mūsų organizmai panašūs
Tai, nėra teisinga nuomonė, nes, kas tinka žmogui, tikrai netinka šuniui ar katei, mes visiškai skirtingi.

 

7  Sausas ėdalas sukelia priklausomybę augintiniui
Ėdalas tikrai negali sukelti priklausomybės. Kokybiškame ėdale kvapikliai ir dažikliai turi būti natūralūs.

 

8  Mano augintiniui patinka įvairovė, todėl aš jį maitinu įvairiu maistu

Maisto kaitaliojimas gyvūnui yra nerekomenduojamas, mat šunų ir kačių virškinamojo trakto flora neprisitaikiusi prie reguliarių keitimų.

 

9  Šerti subalansuotu maistu yra brangu

Turėtumėte žinoti, jog aukštesnės kokybės ėdalas būna daug maistingesnis už pigųjį, tad tokio ėdalo gyvūnas suvalgys mažiau.

 

Kačių mityba kiekvienų gyvenimo periodu

Bengal-Images-Photos-Animal-000122Augančių kačiukų maitinimas
Pirmosios dienos. Per pirmąsias savo gyvenimo dienas kačiukas tik žinda ir miega prisiglaudęs prie savo mamos ir brolių bei seserų. Kačiukams paaugus pieno dieta pamažu keičiama tokiu maistu, kuris patenkina visus kačiuko mitybos ir energijos poreikius. Kačiuko energijos poreikis, kuris išlieka labai svarbus, išauga ir didėja iki ketvirtojo ar penktojo mėnesio, kai pasiekiamas augimo pikas, po kurio energijos poreikis palaipsniui mažėja.

 

Suaugusių kačių mityba
Kačių gera savijauta yra tiesiogiai susijusi su sveika subalansuota mityba. Tinkamai šeriami mūsų augintiniai yra sveiki ir žvalūs. Augintinių pašare neturi trūkti būtinų maisto medžiagų – baltymų, riebalų, mineralinių medžiagų, vitaminų ir angliavandenių.

 

Kačių mityba vyresniame amžiuje
Nuo 7 metų katė pradeda senti, tačiau to nematyti: ji vis dar judri, aktyvi ir gyvybinga. Vis dėlto, nors šie išoriniai požymiai akivaizdūs, ji ilgiau miega ir jau patiria senėjimo požymių.
Pagyvenusi, t. y. sulaukusi 11–12 metų, katė jau visiškai kitokia, ir jai būdingi vis labiau ryškėjantys išoriniai senėjimo požymiai: atsiranda motorinės funkcijos problemų, sunkinančių judėjimą ar laižymąsi, dar ilgiau trunka miegas, atsiranda pasimetimo, orientacijos sutrikimo požymių, kailis tampa šiurkštus, pleiskanotas, prasčiau virškinamas maistas, akivaizdžiai krinta svoris ir dažniau sergama su amžiumi susijusiomis ligomis, pavyzdžiui, sutrinka širdies ir inkstų veikla.