Apie projektą

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo privalomas pasiutligei imlių gyvūnų augintinių ženklinimas mikroschema ir registravimas valstybiniame Gyvūnų augintinių registre, kai keičiasi gyvūno savininkas.

Siekdami paskatinti šių paslaugų prieinamumą visiems augintinių laikytojams nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, kartu su partneriais, įgyvendina šį projektą „Paženklink augintinį”.

Šioje internetinėje svetainėje jūs rasite:

  1. Veterinarijos gydytojų kontaktus, kurie taiko ne didesnę nei 15 EUR kainą už:
  • augintinio ženklinimą mikroschema,
  • augintinio registravimą (duomenų suvedimą į valstybinį Gyvūnų augintinių registrą).

Kartu su šiomis dviem paslaugomis veterinarijos gydytojai dovanoja nemokamai:

  • skiepą nuo pasiutligės (esant tam tikroms sąlygoms galima skiepyti skiepu nuo pasiutligės, kurio galiojimas yra 3 metai; papildomą informaciją apie augintinio vakcinacijos nuo pasiutligės ir kitų užkrečiamų ligų jums suteiks veterinarijos gydytojas).
2. Dažniausiai užduodamus klausimus, kodėl reikia ženklinti augintinį, ką reiškia gyvūno savininkystės keitimas, kokia nauda augintiniui jį paženklinus, kas gresia, jei augintinis bus neženklintas ir kt. bei atsakymus į juos.

Augintinių savininkai, suvedę savo gyvenamosios vietos duomenis, svetainėje matys, kurie projekte dalyvaujantys veterinarijos gydytojai yra arčiausiai jų gyvenamosios vietos, ir galės patys pasirinkti, kur atlikti ženklinimo procedūras augintiniams. Jei šiai dienai pagal savo gyvenamąją vietą neradote projekte dalyvaujančio veterinaro, kreipkitės į kitus jūsų savivaldybėje dirbančius gydytojus ir pasiteiraukite jų taikomų kainų. O tuo tarpu veterinarijos gydytojų sąrašas, kurie taiko ne didesnę nei 15 EUR kainą įvairiose savivaldybėse projekto eigoje bus papildomas.

Mes palaikome privalomą augintinių ženklinimą, nes tikime, kad tai yra viena efektyviausių priemonių užtikrinti jų gerovę ir apsaugą netikėto pabėgimo ar vagystės atveju. Skatiname visus augintinių savininkus stengtis pasirūpinti savo augintiniu ir jo maksimalia apsauga nuo galimų netikėtų pavojingų situacijų, užkrečiamų ligų, skiriant laiko ir lėšų augintinio ženklinimui bei kitų būtinų veterinarinių procedūrų atlikimui. Būkime atsakingi ir rūpestingi savo augintinių atžvilgiu!

Atsisiųsti pdf formatu.